Inzulínový program zdarma nabízí rok úlevy professional nízkopříjmové pacienty s diabetem

Ian Hansen

Ball State College

Poznámka editora: Následující textual content je součástí třídního projektu, který byl původně zahájen ve třídě profesora Ball State College Adama Kubana na podzim 2021. Kuban pokračoval v projektu letos na jaře a vyzval své studenty, aby našli úsilí o udržitelnost v oblasti Muncie a představili své nápady. Deanně Watsonové, redaktorce The Star Press, Journal & Courier a Pal-Merchandise. Letos na jaře se objeví příběhy související se zdravotnictvím.

MUNCIE, Ind. – V 80. letech si otec Jerryho Henkla všiml, že pije více vody než obvykle, což vedlo ok podezření na cukrovku.

Šli ok lékaři na take a look at A1C, který hodnotí průměrnou hladinu krevního cukru člověka za poslední dva až tři měsíce. Ačkoli lékař zpočátku nevěřil, že Henkle má cukrovku, take a look at vyšel pozitivně na typ 2.

Tato diagnóza přinesla Henkleovi do života významné změny, a to jak fyzické, tak i finanční. Od 80. let do roku 2018 Henkle uvedl, že utratil přibližně 5 000 až 7 000 dolarů ročně za inzulín. V roce 2018 se však setkal s Rexem a Jeanou Thomasovými, kteří měli náhodou letní sídlo v Texasu, blízko hranic s Mexikem.

Řekl, že blízkost Thomase jim umožnila přejít do Mexika a koupit inzulin professional Henkle za výrazně nižší cenu kolem 35 dolarů měsíčně ve srovnání se 400 dolary, které utrácel ve Spojených státech.

„Sehnal bych si dva nebo tři různé typy inzulínových per a svůj Nasonex,“ řekl Henkle. Tady 5000 dolarů.”

Nákup levného inzulínu a léků v Mexiku

Program prostřednictvím společnosti Novo Nordisk nyní umožňuje pacientům s nízkými příjmy a nepojištěným pacientům, jako je Henkle, dostávat inzulín zdarma nebo za nízkou cenu. Před tímto programem však Henkle spoléhal na laskavost ostatních.

Proces překročení hranice professional rodinu Thomasových byl jednoduchý – jejich hlavním zájmem byl návrat do Spojených států. Henkle řekl, že budou informovat stráže, že vezou farmaceutické zásoby a jejich tašky často nebudou kontrolovány.

“Zaparkovali bychom auto na texaské straně,” řekl Rex. “Chodili jsme přes řeku Rio Grande do Mexika a šli jsme o blok po ulici a šli do téhle malé lékárny. Znali jsme toho chlapa, co mluví anglicky, zeptali jsme se ho, kolik stojí, a on nám řekl, “Professional tebe, příteli, je to skoro zadarmo.”

I když existovaly limity na množství, které mohli legálně přivézt zpět, stačilo to Henkleovi vydržet, dokud rodina Thomasových znovu nepřekročí hranici.

„Když jsme šli professional Jerryho, lékárník balíčky rozebral a do každé krabičky dostal čtyři nebo pět per inzulínu,” řekla Jeana. „Jste omezeni množstvím, které můžete legálně převzít.”

Thomasovi pokračovali v této praxi čtyři roky, ale od loňského roku tak neučinili. V roce 2022 Henkle řekl, že se přihlásil do programu prostřednictvím Novo a mohl dostávat inzulín zdarma, protože byl považován za nízký příjem.

Farmaceutická společnost nabízí inzulín na rok zdarma

“Prostřednictvím Novo používám Ozempic – injekci, kterou si dávám každý týden,” řekl Henkle. “Ztratil jsem asi 30 liber a můj dlouhodobý cukr je opravdu dobrý. Jsem na sociálním zabezpečení, takže jsem mohl jít do Novo a říct jim, kolik vydělávám. Nyní dostávám zdarma inzulín od Novo na rok, protože jsem považován za nízkopříjmový.”

Henkle se o tomto programu dozvěděl z rozhovoru se svým endokrinologem, který ho informoval o webových stránkách, aby mohl společnost kontaktovat. Vyplnil potřebné papíry prostřednictvím programu pomoci pacientům a mohl se do programu zapsat.

Co je cukrovka? Od typů ok příčinám, co vědět o jedné z nejsmrtelnějších nemocí.

Podle článku na Fierce Pharma z roku 2020 s názvem „Novo Nordisk rozšiřuje 90denní bezplatný inzulinový program professional pracovníky postižené COVID-19“, 50 000 pacientů dostalo bezplatný inzulin prostřednictvím společnosti Novo, přestože se odhaduje, že u 37 milionů Američanů je každý rok diagnostikován diabetes. do CDC, což naznačuje, že mnoho lidí nemusí vědět o programu pomoci pacientům Novo.

“Nemyslím si, že lidé o (programu pomoci pacientům) vědí,” řekl Henkle. “Měl jsem opravdu dobrého lékaře, který sdílel informace.”

Miliony lidí, kteří možná nemají nárok na bezplatný inzulín, ale přesto mají problémy s cenovou dostupností produktu, budou mít nyní možnost koupit inzulín za mnohem nižší cenu. Studie Melissy Suran z roku 2023 zveřejněná na JAMA Community v roce 2023 odhalila, že Eli Lilly zavedla automatickou kapesní kapesní kapesní 35 dolarů professional inzulín zakoupený s komerčním pojištěním – ale pouze prostřednictvím zúčastněných maloobchodních lékáren, jako jsou CVS, Walmart a Kroger.