Semena pískavice řeckého sena professional diabetes_ Kolik je příliš mnoho na kontrolu hladiny cukru v krvi_

Zdravotní přínosy semen pískavice z ní dělají speciální bylinku. Je široce používaným kořením v indické kuchyni. Je však ceněn i professional své léčivé vlastnosti. Od růstu vlasů a trávení po hubnutí a cukrovku – methi jsou všestranné, pokud jde o zdraví. Pokud uvažujete o použití semínek pískavice řeckého sena při cukrovce, může být dobré hlídat si množství. Jste zvědaví? Číst dál!

Konzumace velké dávky semen pískavice může způsobit, že hladina cukru v krvi klesne příliš nízko, pokud není dobře spravována. Pokud se tedy snažíte buď dosáhnout svých cílů v oblasti hubnutí, nebo najít způsoby, jak kontrolovat hladinu cukru v krvi, vězte, jak tato semena pískavice správně používat.

Semena pískavice professional diabetes

Diabetes je rostoucí zdravotní problém v Indii a po celém světě. Diabetes mellitus 2. typu je běžné metabolické onemocnění, které ovlivňuje schopnost těla přeměnit potravu na energii, vysvětluje odborník na výživu Rashi Chahal.

Ptáte se, jak to funguje? No, tělo rozloží přijatou potravu během procesu trávení na glukózu a uvolní ji do krevního oběhu. Když hladina cukru v krvi stoupá, do slinivky břišní je odeslána zpráva professional uvolnění inzulínu, což dále umožňuje buňkám těla využívat glukózu jako energii.

Ayu, Journal of Analysis in Ayurveda, poukazuje na to, že rozpustná vláknina v pískavici, včetně vlákniny glukomananu, zpomaluje střevní absorpci požitých cukrů. Rovněž bylo prokázáno, že alkaloidy, jako je fenugrecin a trigonellin, mají hypoglykemický účinek.

Jak semena pískavice pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi?

Semena methi nebo methi daana mají údajně antidiabetické vlastnosti a mohou zlepšit rezistenci na inzulín.

Chahal říká: „Semena pískavice mají vysoký obsah rozpustné vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi tím, že zpomaluje trávení a vstřebávání sacharidů. Přidání semen pískavice do stravy může mít synergický účinek v kombinaci s kontrolou stravy a cvičením na hladiny glukózy v krvi a HbA1c nalačno. Ale to může mít opožděný výskyt.”

Nyní, když víte o některých zdravotních výhodách semen pískavice řeckého sena, dejte nám vědět, jak je používat

Jaký je nejlepší způsob, jak užívat semena pískavice řeckého sena professional diabetes

Lidem s vysokým indexem tělesné hmotnosti a těm, kteří dodržují dietu s deficitem kalorií, lze doporučit konzumaci prášku ze semen pískavice řeckého se semeny nebo vody namočené se semeny methi ke kontrole hladiny cukru v krvi nebo inzulínové rezistence.

Ale vždy je tu otázka: „Kolik pískavice řeckého bych měl vzít, abych snížil hladinu cukru v krvi?

Podle Chahala se ukázalo, že 10 gramů semen pískavice denně, pokud je denně konzumováno po dobu 4-6 měsíců dohromady, snižuje hladinu HbA1c a hladinu cukru v krvi nalačno.

Studie v časopise Journal of Diabetes and Metabolic Issues zjistila korelaci mezi suplementací stravy 10 gramů semen pískavice denně u subjektů s prediabetem s nižší konverzí na cukrovku.

Zde je však varování od Chahala: „Nejlepší je pečlivě sledovat hladinu cukru v krvi, protože účinek byliny se projevuje pomalu, a vždy se doporučuje, aby byl váš lékař nebo dietolog neustále ve smyčce. Je to proto, že váš zdravotní odborník bude schopen upravit dávku léků nebo dietu, jak a kdy to bude nutné.“

Čtěte také: Chcete si udržet hladinu cukru v krvi? Jezte syrové methi a vyhněte se cukrovce

Semena pískavice řecké seno vedlejší účinky při cukrovce

Odborník na výživu říká, že stejně jako u jiných bylin snižujících hladinu cukru v krvi existuje riziko, že konzumace příliš velkého množství pískavice může způsobit příliš nízké hladiny cukru v krvi. A všichni víme, že nízká hladina cukru v krvi je problémem stejně jako vysoká hladina cukru v krvi.

To může být riziko, když se semena methi užívají spolu s předepsanými léky. V důsledku toho může být nutné změnit dávku vašeho antidiabetického léku. Takže i když je třeba chovat se opatrně proti nadměrné spotřebě semen methi, musíte se také řídit dietou a dodržovat health režim.