TX maminka vítá dny dítěte po zábalech léčby rakoviny

AUSTIN (KXAN) – Austinská maminka má něco navíc, aby oslavila tento Den matek, jen několik měsíců poté, co úspěšně dokončila léčbu rakoviny prsu, když byla těhotná se svým druhým dítětem.

Emily Williamsová loni v březnu oslavila 40. narozeniny a podstoupila první rutinní mamografické vyšetření, které bylo jasné. V květnu se po sedmi kolech pokusů o oplodnění in vitro dozvěděla, že je těhotná se svým druhým dítětem.

Ale v červnu 2022 objevila bulku v prsu. Po dokončení biopsie jí byla diagnostikována rakovina prsu ve stadiu IIB.

“Je to skoro, jako by se moje štěstí otočilo a otočilo o 180 [stupňů],” řekla. „Mohu si vůbec nechat to dítě, po tom všem, čím jsme si prošli? A tak to opravdu bylo – bylo to professional mě zničující.“

Emily Williamsová, obyvatelka Austinu, má co oslavovat tento Den matek, protože letos porodila své druhé dítě jen pár dní po chemoterapii. (S laskavým svolením: Cynthia Hamilton Images)

Emily Williamsová, obyvatelka Austinu, má co oslavovat tento Den matek, protože letos porodila své druhé dítě jen pár dní po chemoterapii. (S laskavým svolením: Cynthia Hamilton Images)

Emily Williamsová, obyvatelka Austinu, má co oslavovat tento Den matek, protože letos porodila své druhé dítě jen pár dní po chemoterapii. (S laskavým svolením: Cynthia Hamilton Images)

Emily Williamsová, obyvatelka Austinu, má co oslavovat tento Den matek, protože letos porodila své druhé dítě jen pár dní po chemoterapii. (S laskavým svolením: Cynthia Hamilton Images)

Williams se spojil s Dr. Debrou Pattovou, lékařskou onkologičkou z Texas Oncology-Austin Central. Patt řekl KXAN, že těhotenství vyžadují, aby onkologové zvolili jiný léčebný přístup, přičemž některé terapie byly bezpečné, zatímco jiným je třeba se vyhnout až po porodu.

“Pacientky mohou často bezpečně otěhotnět a podstoupit léčbu rakoviny a nejlepším způsobem, jak dosáhnout nejlepšího výsledku, je co nejdříve se dostavit ke svému lékaři, aby se co nejlépe zorientoval ve složitosti, se kterou se setkáváme, když se těhotenství i rakovina vyskytnou současně.” řekl Patt.

Obvykle by Williamsova léčba začala nejprve chemoterapií. Protože se blížil druhý trimestr těhotenství, její tým na Texas Oncology začal jedinou mastektomií.

Po operaci se Williamsův léčebný plán obrátil ok chemoterapii s použitím dvou možností považovaných za bezpečné professional použití během těhotenství. Dva týdny před plánovaným císařským řezem dokončila chemoterapii – ale její dcera měla jiné plány, Williams porodila zdravou holčičku pouhých pět dní po zavinutí chemoterapie.

V krásném spojení světů byli Williamsův porodník a její chirurgický onkolog blízcí přátelé a byli na brunch, když Williamsovi praskla voda. Oba jí přišli pomoci porodit dceru.

“Bylo to skoro jako když se dva světy spojily v den mého doručení,” řekla. “A tak to byl také neskutečný a úžasný zážitek, díky kterému byla moje dodávka opravdu úžasným zážitkem.”

Nejenže porod jejího druhého dítěte byl splněným snem po chemoterapii, ale Williamsová se zaměřila na další milník. Poté, co zůstala aktivní během chemoterapie i těhotenství, se Williamsová rozhodla stanovit si nový cíl: běžet na londýnském maratonu.

Tento úspěch by znamenal její osmý maraton a čtvrtý velký maraton. Za dva měsíce – a po šesti a půl týdnech ozařování, neméně – protnula Williamsová cílovou čáru a získala medaili.

„Byl to prostě takový emotivní zážitek. Jako bych se rozbrečel a řekl si: ‚To je konec. Chci říct, jsem hotová,“ řekla. “Myslím, že to byl perfektní způsob, jak zakončit celou svou cestu.”

Když se zamyslela nad uplynulým rokem svého života, Williamsová řekla, že chce neustále prosazovat, aby lidé byli proaktivní a starali se o své zdraví, včetně pravidelných měsíčních kontrol prsou a vyšetření. Její zkušenost je živoucím důkazem, během několika měsíců přešla z jasného mamografu na téměř pěticentimetrový nádor.

“Včasné odhalení je opravdu důležité,” řekla. “Pokud je něco jiného, ​​jen se ujistěte – i když si myslíte, že to nic není – prostě zajděte ok lékaři, abyste to potvrdili.” Protože čím dříve to zachytíte, tím snazší bude léčba.“

Patt zopakovala Williamsovou radu, podle níž by ženy měly být svědomité a sledovat jakékoli cumbersome v prsou, změnu barvy, kožní změny, výtok z bradavek nebo krvácení, které by se mohlo stát převládajícím.

Ženy bez rodinné anamnézy rakoviny prsu by měly začít dostávat mamografy ve věku 40 let, přičemž Patt obhajuje každoroční prohlídky. Osoby s rodinnou anamnézou nebo osoby, které mají jiné zvýšené riziko rakoviny prsu, by se měly poradit se svým lékařem o nejlepším čase a strategii screeningu.

Professional Patta řekla, že vidět Williamsovu progresi v posledním roce a porod zdravé, šťastné holčičky je inspirací a připomínkou professional ostatní pacienty s rakovinou, že i oni mohou nosit pr.těhotenství do termínu při boji s rakovinou.

„Emily je inspirací a inspiruje každého, kdo se jí dotkne,“ řekla a dodala: „Po celou dobu léčby pokračovala v práci, denně cvičila a byla radostná. Jsem si jistý, že se toho hodně lekla, ale přistoupila ok tomu nebojácně. Mám takovou radost, když vidím, jak se jí a její dceři daří. Náš tým z Texas Oncology a její tým doma dobře spolupracovali, aby jí dali to, co potřebovala, aby měla skvělý výsledek.“

U kořene Williamsovy cesty, řekla, byl podpůrný tým jak v její lékařské péči, tak v zákulisí. Zapojení se do skupin na podporu rakoviny prsu a nalezení komunity, která se za ní postaví v jejím místním health studiu, jí pomohlo dodat sílu a odvahu, aby dotáhla svou léčbu, těhotenství i maratonský trénink do cíle.

“Mít šťastné a zdravé dítě poté, co jsem prošel tím vším, mě ohromuje, a mohu jen doufat, že budeme pokračovat v léčbě rakoviny a jednoho dne najdeme lék na rakovinu.”